
Royal red
E.Guigal Côte-Rotie La Turque
Frankrijk - Syrah, Viognier 2013 75CL 13,5%
De jongste van de drie LaLa-wijnen zit qua stevigheid tussen La Landonne en La
Mouline in. Syrah met 7% viognier aangeplant op de steilste wijngaard van
Guigal.
Je kunt altijd binnen 14 dagen de koop ontbinden. Meer informatie
Alles over E.Guigal Côte-Rotie La Turque
Toen E. Guigal in 1980 de wijngaard La Turque kocht, moest de wijngaard voor een groot deel herplant worden. Dat maakt La Turque de jongste van de drie LaLa-wijnen. Qua stevigheid zit hij echter tussen La Landonne en La Mouline in. Hij wordt gemaakt van 93% syrah met 7% viognier aangeplant op de steilste van alle Côte-Rôtie wijngaarden van Guigal met hellingspercentages oplopend tot wel 70%! Hij rijpt 42 maanden op nieuw Frans eiken en heeft een rijpingspotentieel van 25 jaar. Drie tot vier uur van tevoren decanteren wordt aangeraden.
Uitzonderlijke topwijnen vind je gewoon bij Gall & Gall
Sommige wijnmakers maken op zulke kleine schaal topwijnen dat het onmogelijk is om alle winkels van Gall & Gall hiermee te bevoorraden. Om je toch toegang te geven tot deze uitzonderlijke wijnen kun je deze op gall.nl of in de winkel bestellen.
Rijke, krachtige en soms vlezige wijnen worden gemaakt van de syrah druif. Drink 'm bij donker vlees en exotische specerijen.
Een aromatische, volle witte wijn met lage zuurgraad en zeer bloemige tonen is vaak het resultaat van deze druif. Wordt vaak geblend met chardonnay. Heerlijk bij kip tajine met abrikozen of krab.
Beschrijving | De jongste van de drie LaLa-wijnen zit qua stevigheid tussen La Landonne en La Mouline in. Syrah met 7% viognier aangeplant op de steilste wijngaard van Guigal. |
Inhoud | 75 Centiliter |
Alcoholpercentage | 13,5% |
Soort | syrah, viognier |
Ingrediënten | Contains sulfites |
Allergie-informatie | Sulfur Dioxide and Sulfits |
Oorsprong | Frankrijk |
Bij Gall & Gall doen we er alles aan om te zorgen dat de prijs- en productinformatie van de producten die we verkopen zo accuraat mogelijk zijn. Echter, omdat producten regelmatig worden verbeterd, kan productinformatie zoals ingredienten, voedingswaarden, dieët of allergie-informatie geregeld veranderen. We raden je daarom aan om altijd eerst de verpakking te lezen alvorens het product te nuttigen. Zijn er vragen of opmerkingen dan kan altijd contact opgenomen worden met onze klantenservice.
Wine Advocate
Wine Advocate
Ons verhaal
Het grote en beroemde Rhône-domein E. Guigal werd in 1946 opgericht door Etienne Guigal. Inmiddels is het bedrijf in handen van de derde generatie: Philippe Guigal. Tegenwoordig maakt Guigal zowel wijnen in de noordelijke als de zuidelijke Rhône. Vrij gebruikelijk voor de streek. De belangrijkste wijnkelder bevindt zich in Ampuis binnen de appellatie Côte-Rôtie. Deze uitzonderlijke wijn wordt nog altijd gezien als de specialiteit van het huis, met als paradepaardjes de ‘Brune et Blonde’, Guigal Ampuis en de drie ‘LaLa-wijnen’: La Landonne, La Mouline en La Turque. Allen gemaakt met de druif syrah in de hoofdrol. Dit maakt Guigal de beroemdste Côte-Rôtie-producent ter wereld.