
Royal red
Château Kirwan
Frankrijk - Merlot, Cabernet sauvignon 2013 75CL 13%
Château Kirwan is een Troisième Grand Cru Classé uit Margaux met Ierse roots. Het domein heeft een oppervlakte van 37 hectare. De wijn wordt gemaakt onder de supervisie van consultant wijnmaker Eric Boissenot.
Je kunt altijd binnen 14 dagen de koop ontbinden. Meer informatie
Alles over Château Kirwan
De wijn is een blend van cabernet sauvignon, merlot, cabernet franc en petit verdot. Hij rijpt 18 maanden op Frans eiken en je herkent hem aan kersen, bramen, zwarte bessen, roze peper, vanille en roostertonen. Heerlijk in combinatie met gerechten met truffel of bij geroosterd rood vlees.
Zwarte kersenaroma's, soepele tannines en rookachtige of chocoladeachtige afdronk hebben de wijnen gemaakt met deze druif. Lekker bij gebraden varkensvlees of paddenstoelen.
Deze druif geeft stevige wijnen met aroma's van cassis en cederhout en hoge tannines. Past perfect bij gegrild vlees en gerechten met veel peper.
Beschrijving | Troisième Grand Cru Classé uit Margaux. Je proeft kersen, bramen, zwarte bessen, roze peper, vanille en roostertonen. Heerlijk in combinatie met gerechten met truffel. |
Inhoud | 75 Centiliter |
Alcoholpercentage | 13% |
Soort | merlot, cabernet sauvignon |
Ingrediënten | Contains sulfites |
Allergie-informatie | Sulfur Dioxide and Sulfits |
Oorsprong | Frankrijk |
Bij Gall & Gall doen we er alles aan om te zorgen dat de prijs- en productinformatie van de producten die we verkopen zo accuraat mogelijk zijn. Echter, omdat producten regelmatig worden verbeterd, kan productinformatie zoals ingredienten, voedingswaarden, dieët of allergie-informatie geregeld veranderen. We raden je daarom aan om altijd eerst de verpakking te lezen alvorens het product te nuttigen. Zijn er vragen of opmerkingen dan kan altijd contact opgenomen worden met onze klantenservice.
Decanter
James Suckling
Ons verhaal
De uitzonderlijke naam van dit chateau uit Margaux komt van de Ierse Mark Kirwan. Hij trouwde met de dochter van Sir John Collingwood, de toenmalige eigenaar van het domein. In 1760 erfde Mark Kirwan het domein en gaf hij het zijn naam. Tot die tijd heette het Château de Lasalle en het schijnt dat er al vanaf de 12e eeuw wijn werd gemaakt. In 1815 stierf Mark Kirwan. Het domein kwam in handen van Camille Godard, de burgemeester van Bordeaux. Hij liet Château Kirwan na aan de stad Bordeaux. In 1926 werd de familie Schÿler eigenaar van het domein. Tegenwoordig is het bezit van handelsbedrijf Schröder & Schÿler. De tweede wijn van het domein heet Les Charmes de Kirwan.