Premium
Verfijnd & Fruitig
Premium
Moillard Rully Les Falaises
Frankrijk - Chardonnay 2022 75CL 13%
Alles over Moillard Rully Les Falaises
Witte bourgogne uit Rully. Citrus, rijpe appel, toast met boter, wat milde kruidigheid en vanille van het eikenhout. Lekkere wijn als aperitief en bij gerechten met zalm of paddenstoelen.
Rully ligt in het gebied dat Côte Chalonnaise wordt genoemd, inderdaad bij het stadje Chalon-sur-Saône. In het gebied Rully is ongeveer tweederde van de druiven chardonnay. De rest is, zoals bijna overal in de Bourgogne, pinot noir. Op de zanderige grond leveren de druiven mooie wijnen die in zijn algemeenheid jong gedronken worden. Ook komt uit dit gebied redelijk wat Crémant de Bourgogne, de bubbel uit deze streek.
Moillard Rully Les Falaises
2022 75CL - 13%Je kunt altijd binnen 14 dagen de koop ontbinden. Meer informatie
Alles over Moillard Rully Les Falaises
Ons verhaal
Het huis François Martenot maakt wijn in de Bourgogne, van het noordelijke Chablis tot de zuidelijke Mâconnais. In het begin van de 20e eeuw kocht Lucien Gustave Martenot een wijnbedrijf van circa tien hectare bij het plaatsje Savigny-lès-Beaune. Het wijnbedrijf bestond al langer, maar Martenot wist het uit te breiden. Hij werd opgevolgd door zijn dochter Charlotte.
In 2015 nam de familie Helfrich het bedrijf over. Dit bedrijf is niet bij veel mensen bekend, maar een van hun wijnen wel, of in ieder geval bij mensen boven de veertig. Joseph Helfrich was namelijk de bedenker van de toch wel wereldberoemd geworden wijn J.P. Chenet. Dat is die wijn in de herkenbare fles met de knik in de hals. Deze onderneming, en de vele wijnbedrijven die hij later kocht, hebben zijn bedrijf groot gemaakt. En Maison François Martenot ook meteen voorzien van kapitaalkracht om ook de komende decennia mooie wijn te maken in de Bourgogne. Het huis van de familie Moillard is tegenwoordig onderdeel van Maison François Martenot.