Skip to main content
Welkom
0

Wodka citrus sorbet

De ultieme combinatie van een sorbet en cocktail: deze Wodka Citrus Sorbet is perfect als afterdinner of tussengerecht. Lekker fris en fruitig.

15 min bereiden (+ 10 minuten voor de citroensiroop en 45 min voor het invriezen)
7 ingrediënten
4 glazen
370 kcal
€1,36 per glas

Ingrediënten:

Voor de citroensiroop:

  • 300 gram kristalsuiker
  • 700 ml water
  • 1 eetlepel geraspte citroenschil (van 1 citroen)

Voor de sorbet:

  • 120 ml wodka
  • 3,5 eetlepels versgeperst citroensap (van 1 citroen)

Garnering

  • Citroenpartjes, ter garnering
  •  Munt

Zo maak je 'm:

Citroensiroop maken

  • Doe de suiker en het water in een pan op middelhoog vuur en roer tot de suiker is opgelost.
  • Voeg de citroenrasp toe en breng het zachtjes aan de kook. Laat 5 minuten op laag vuur trekken.
  • Laat het afkoelen en zeef de siroop zodat de schil eruit is.

Sorbet maken

  • Meng de afgekoelde siroop met de wodka en het citroensap.
  • Giet het in de ijsmachine en laat 'm z'n ding doen. Geen ijsmachine? Giet het in een bak, laat half bevriezen, roer los met een vork en herhaal tot het stevig is.

Serveren

  • Schep de sorbet in koude cocktailglazen en garneer met een citroenpartje en een takje munt.

Nog meer cocktails met ijs

Ontdek nog meer ijscocktails: zoals de Scroppino of een Spoom.

Scroppino

De Scroppino: een Italiaans tussengerecht van sorbetijs, prosecco en wodka. Door de zoete en frisse smaak van de Scroppino (of zoals ze in Italië schrijven: Sgroppino) kun je deze ook ter vervanging van een dessert gebruiken. En je kunt hem zelfs alcoholvrij maken!

Spoom

Wat echt goed past bij de feestdagen is een Spoom. Dit is een cocktail met een mousserende wijn, gecombineerd met (sorbet)ijs. En die zijn er in heel veel smaken. Wij hebben de lekkerste voor je op een rijtje gezet. Fun fact: een Scroppino is ook een spoom!

Het product is toegevoegd aan je favorieten en is alleen beschikbaar in deze browser. Log in of registreer om je favorieten op te slaan naar je acccount.