
Big white
2e halve prijs
Tenimenti d'Alessandro Fontarca
Oorsprong - Italië 2019 75CL
100% viognier uit het Toscaanse Cortona met body en complexiteit. Hij rijpt 18 maanden op grote eikenhouten vaten. Met de geur van schelpen, natte stenen, anijs en rozemarijn.
Je kunt altijd binnen 14 dagen de koop ontbinden. Meer informatie
Alles over Tenimenti d'Alessandro Fontarca
Fontarca is de bijzondere witte wijn van Tenimenti d'Alessandro uit het Toscaanse Cortona. De wijn wordt gemaakt van viognier-druiven die zijn aangeplant in 1991 op een bodem van witte klei. Dit geeft de wijn body en complexiteit. Hij rijpt 18 maanden op grote eikenhouten vaten. Door de grootte van de vaten geven deze niet zo heel veel smaak af en behoudt de wijn zijn mineraliteit. Je herkent de geur van schelpen, natte stenen, anijs en rozemarijn.
Een aromatische, volle witte wijn met lage zuurgraad en zeer bloemige tonen is vaak het resultaat van deze druif. Wordt vaak geblend met chardonnay. Heerlijk bij kip tajine met abrikozen of krab.
Beschrijving | 100% viognier uit het Toscaanse Cortona met body en complexiteit. Hij rijpt 18 maanden op grote eikenhouten vaten. Met de geur van schelpen, natte stenen, anijs en rozemarijn. |
Inhoud | 75 Centiliter |
Soort | viognier |
Ingrediënten | Contains sulfites |
Allergie-informatie | Sulfur Dioxide and Sulfits |
Oorsprong | Italië |
Bij Gall & Gall doen we er alles aan om te zorgen dat de prijs- en productinformatie van de producten die we verkopen zo accuraat mogelijk zijn. Echter, omdat producten regelmatig worden verbeterd, kan productinformatie zoals ingredienten, voedingswaarden, dieët of allergie-informatie geregeld veranderen. We raden je daarom aan om altijd eerst de verpakking te lezen alvorens het product te nuttigen. Zijn er vragen of opmerkingen dan kan altijd contact opgenomen worden met onze klantenservice.
Wine Advocate
Vinous
James Suckling
James Suckling
James Suckling
Ons verhaal
Tenimenti d’Alessandro is een wijndomein uit Cortona. Dat ligt in de Val di Chiana in het zuidoosten van Toscane vlakbij de grens met Umbrië. Cortona wordt ook wel de Côtes du Rhône van Toscane genoemd. Op de eerste plaats vanwege het warme en droge klimaat. Maar ook vanwege de bodem die rijk is aan klei en zand. Het is dan ook een logische keuze dat Tenimenti d’Alessandro kiest voor de aanplant van de typische Rhône-druiven syrah en viognier. Dat lijkt gek, maar zelfs de lokale beschermde herkomstbenaming Cortona DOC heeft de druif syrah uitgeroepen tot officieel toegestane druivensoort voor het gebied. Sinds 2016 is Tenimenti d’Alessandro biologisch gecertificeerd.