
Krachtig & rokerig
Ardbeg 10 Years
Oorsprong - Schotland 70CL 46%
Er zijn vele voortreffelijke Ardbeg whisky’s geweest door de jaren heen, maar kenners en liefhebbers blijven terugkeren bij de veelvuldig bekroonde kern van het merk, de Ten Years Old.
Je kunt altijd binnen 14 dagen de koop ontbinden. Meer informatie
Alles over Ardbeg 10 Years
Al meer dan tweehonderd jaar wordt Ardbeg whisky gemaakt op het kleine, afgelegen Schotse eiland Islay (eye-lah). Een wilde en ongetemde plek waar Keltische monniken schuilden voor rovende Noormannen en waar smokkelaars hun illegale ‘aquavitae’ verscheepten vanaf Ardbegs ruige rotskusten. Een onmiddellijk succes bij whiskykenners en turfliefhebbers wereldwijd bij de lancering in 2000 en Ardbeg Ten Years Old is sindsdien niet uit de top weggeweest. Deze zwaar geturfde whisky (50 ppm fenolen) heeft een verrassende ‘peaty paradox’. Door een extra reflux mechanisme op de distilleerketel krijgt de whisky een fruitigzoete lichtheid en zuiverheid die voor een perfecte balans zorgt. Een intens en langdurig genot voor de zintuigen! Kleur: Licht goud. Geur: Een uitbarsting van intens rokerig fruit – turf met licht scherpe citrus, verpakt in wasachtige donkere chocola. Menthol en zwarte peper doorsnijden deze zoete rokerigheid. Als je je neus dieper in het glas steekt ruik je gerookte vis en bacon samen met groene paprika, ananas en peer. Toevoeging van water creëert een vortex aan aroma’s. Je ruikt de koele mineralige geur van de oceaan en opspattend water op de kliffen gevolgd door wasachtige citroen en limoen, kolen en teer met op de achtergrond de verwarmende geuren van vanille, kaneel, hazelnoot en toffee. Smaak: Een opvolging van smaakexplosies in je mond: turf met wat bijtende citrus, zwarte peper en kaneeltoffee. Dit wordt gevolgd door een golf van pekel, romige melk en rijpe bananen en bessen. De rokerigheid vult langzaam de mond met hints van romige cappuccino en marshmallows. Naarmate de smaak zich voortzet en verdiept bedekken droge espresso, zoethout en teerachtige rook het palet met een olieachtig laagje.
-
Jan Theunissen
Heerlijke Whisky met de goede verhouding Peaty en smaak.
-
N.S. Voorde
Een lekkere rokerige whisky
-
Jan de Ruyter
Ardbeg een echte Islay whisky met veel turf smaak, voor mij een topper
-
R.S. Hermans
Een whisky met een duidelijke turfgeur en smaak, afkomstig van het befaamde Isle Islay . Slokje nemen, laten rollen op je tong, langzaam doorslikken en dan...even door je tanden de lucht over je tong laten gaan. Wauw!!!
-
Julian Huitema
King of islay!
-
Evelyn van Klinken
Super lekker, vooral bij gerookte gerechten maar ook gewoon plain.
-
anoniem
Lekker tuttig maar toch toegankelijk, zeer smaakvol.
-
E.M. Cafferata
Stevige rokerige islay malt whisky.
-
Hans Van't Riet
Lekkere islay whiskey, complex met veel verschillende smaken die tijdens de afdronk langs komen. Rustig van genieten!
-
anoniem
Een van de beste Island malts. Voor gevorderden...
-
Jack Van egmond
Super.
-
anoniem
Heerlijk rokerige whisky, gewoon zoals je die zou willen.
-
Geert de Kleijn
Naar mijn mening de lekkerste zware peated whisky. Ik koop deze whisky regelmatig, standaard in huis
-
Bert Knook
Heerlijke whisky voor een mooie prijs
-
M.A.G.M. van der Loo
Rokerige volle smaak
-
N.S. van de Voorde
heerlijk rokerig en een smaak die lang blijft hangen
-
anoniem
Geweldig, voor mij de lekkerste....
-
Serge Logger
Samen met de Big Strand vind ik deze de lekkerste whisky die er is. Lekker turf gerookt en geen jodium smaak. Na een slok proef je turf en drop, en die blijft lekker even in je mond hangen.
-
P.C.M. Boers
Voldoet helemaal aan mijn smaak en staat als nummer 1 op mijn lijst.
-
N.S. van de Voorde
een heerlijke smaak, rokerig en zacht
Inhoud | 70 Centiliter |
Alcoholpercentage | 46% |
Oorsprong | Schotland |
Bij Gall & Gall doen we er alles aan om te zorgen dat de prijs- en productinformatie van de producten die we verkopen zo accuraat mogelijk zijn. Echter, omdat producten regelmatig worden verbeterd, kan productinformatie zoals ingredienten, voedingswaarden, dieët of allergie-informatie geregeld veranderen. We raden je daarom aan om altijd eerst de verpakking te lezen alvorens het product te nuttigen. Zijn er vragen of opmerkingen dan kan altijd contact opgenomen worden met onze klantenservice.
Jim Murray
Mening van onze expert
International Whisky Competition 2021Best single Malt scotch 10 years of jonger Tweede plaats met 91.17 punten
Ons verhaal
Al meer dan tweehonderd jaar wordt Ardbeg whisky gemaakt op het kleine, afgelegen Schotse eiland Islay (eye-lah). Een wilde en ongetemde plek waar Keltische monniken schuilden voor rovende Noormannen en waar smokkelaars hun illegale ‘aquavitae’ verscheepten vanaf Ardbegs ruige rotskusten. De zwaarst geturfde single malt ter wereld wordt door kenners omschreven als ‘zo dichtbij perfectie dat het verschil verwaarloosbaar is’ en het merk heeft vier van de laatste zeven ‘World Whisky of the Year’ geleverd. De whisky is complex en met een geweldige balans tussen rook en een natuurlijke fruitige en bloemige zoetheid. Ardbeg is ‘Islay distilled’.