Skip to main content
Le Chant Blanc
Zuid-Afrika

Classic White

NIEUW

18. Normaal 18.65 Jouw Premium prijs

Le Chant Blanc

Zuid-Afrika - Chenin blanc 2023 75CL 13,5%

Alles over Le Chant Blanc

Zuid-Afrikaanse witte wijn, 100% chenin blanc. Denk aan perziken, appel, wat sinaasappelbloesem. De smaak is vol met een klein beetje vanille. Serieus lekkere wijn. De wijn gaat uitstekend bij wat rijkere voorgerechten, coquilles, schaaldieren. Maar kan ook prima bij een gegrilde kip of zelfs een niet te scherpe curry met kokos.

"De Zuid-Afrikaanse wijnmaker Petri Venter is trots op zijn wijnen. Ze laten volgens hem zien wat een mooie plek de Polkadraai Hills is om wijn te maken. Zuid-Afrika heeft ooit de van oorsprong Franse druif chenin blanc breed geadopteerd. De laatste tijd ligt de nadruk wat meer op het unieke karakter van chenin blanc. Gelukkig maar, want chenin blanc is enorm veelzijdig en kan hartstikke lekker zijn. Deze Le Chant Blanc is daar een goed voorbeeld van. Het gebied Polkadraai Hills ligt in Stellenbosch. Door de ligging nabij de oceaan blijft de temperatuur een beetje binnen de perken en rijpen de druiven niet te snel. Hierdoor zijn de wijnen in zijn algemeenheid eleganter dan wijnen uit warmere wijngaarden."

Online niet op voorraad

Je kunt altijd binnen 14 dagen de koop ontbinden. Meer informatie

Alles over Le Chant Blanc

Ons verhaal

Le Chant
Le Chant
Le Chant Le Chant
De naam van deze Zuid-Afrikaanse wijnmakerij klinkt Frans. De haan op het etiket is een duidelijke hint naar het feit dat het bedrijf van de Franse familie Oddo is. Hoewel trots op hun Franse roots en hun Franse wijnbedrijven hebben ze inmiddels ook meerdere wijngaarden in Zuid-Afrika. En zijn ze actief op Sicilië, waar ze samenwerken met de bekende wijnfamilie Planeta. Veel bedrijven produceren wijnen op verschillende niveaus; van vriendelijk geprijsde wijn voor alledag tot (hopelijk) prijswinnende topwijnen. Le Chant heeft een heel eigen visie. Ze maken twee soorten wijn en wel in de kleuren rood en wit. En als je dat goed doet, dan is dat eigenlijk al genoeg zo denkt het bedrijf. De wijngaarden liggen niet ver van de oceaan, waardoor het klimaat aangenaam is, ook voor druiven. Vanaf 2024 werken alle wijngaarden van de familie Oddo ‘organic’.

Anderen kochten ook

  • icon
    Bestel voor 22:00 vandaag, morgen in huis
  • icon

    Gratis bezorging vanaf € 55,-

  • icon
    Veilig betalen

Het product is toegevoegd aan je favorieten en is alleen beschikbaar in deze browser. Log in of registreer om je favorieten op te slaan naar je acccount.