Blond bier
NIEUW
Ypra Box Bot
België - Blond bier 75CL 6%
Alles over Ypra Box Bot
Ypra is een zacht en fris blond bier van hoge gisting, met een lichte bitterheid en fruitige hoptoetsen van sinaas en pompelmoes. Dankzij de hergisting op fles krijgt Ypra z’n unieke aroma en smaak. Ypra is het resultaat van de zoektocht naar een evenwichtig en sterk gehopt blond bier waarin de beste eigenschappen van vijf verschillende hopsoorten naar boven komen.
Ypra Box Bot
75CL - 6%Je kunt altijd binnen 14 dagen de koop ontbinden. Meer informatie
Alles over Ypra Box Bot
Smaak
Zacht en frisbitter en fruitigOns verhaal
Brouwerij Vermeulen is een historische familiebrouwerij uit Ieper, opgericht in 1836 door Polydore Vermeulen. De brouwerij bleef meer dan een eeuw in familiebezit en was tot 1976 actief. Het bekendste bier was Ypra, een blond bier van hoge gisting dat symbool stond voor het vakmanschap en de trots van de familie Vermeulen. In 2023 kreeg Ypra een nieuw leven dankzij de samenwerking tussen Edouard Vermeulen, zoon van de laatste brouwer, en Omer Jean Vander Ghinste, beiden afkomstig uit Belgische brouwersfamilies met een rijke traditie. Het bier wordt omschreven als onverzettelijk lekker, een eerbetoon aan de vastberadenheid waarmee de familie Vermeulen haar brouwerij door de geschiedenis heen heeft geleid.
De brouwerij bezat ook een indrukwekkende molen bij het kasteel van Elverdinge, gebruikt voor het malen van gerst. Met zijn hoogte van 29 meter is dit de hoogste molen in West-Vlaanderen en een blijvend symbool van de kracht en het doorzettingsvermogen van de familie Vermeulen.